Svi putevi sada vode na Gripe i u Gospino polje

U zadnjem kolu regularnog dijela FAVBET Premijer lige svladali smo Šibenku u Gospinom polju rezultatom 86-75(25:19, 19:21, 24:12, 18:23).

Prije svega, Šibenci ćemo čestitati na fer i korektnoj borbi u ovoj utakmici i svim međusobnim susretima ove sezone.

Tko bi na početku ove povratničke sezone pomislio da ćemo regularni dio završiti kao sedmoplasirana momčad s čak 15 pobjeda? Malo tko, ali pokazali smo da možemo. Dobar dio sezone bili smo u igri i za šesto mjesto.

Što sada?

Sada slijedi doigravanje prvih osam momčadi. Četvrtfinale se igra na dvije pobjede. Naš protivnik je aktualni doprvak, KK Split. Prva utakmica na rasporedu je u četvrtak na Gripama od 19 sati, dok je druga utakmica sljedeće nedjelje u 19 sati u Gospinom polju.

Čestitke igračima. Stvarno smo na najbolji način zaključili regularni dio. Petnaest pobjeda je sjajan rezultat. Mi smo četvrta najbolja obrambena momčad u ligi, što me jako raduje. Protiv Šibenke smo hvatali ritam, jer nismo imali Tomislava Cvitkovića, koji je na dan utakmice dobio temperaturu. Trebalo nam je da se presložimo, jer ipak je on naš stožerni igrač. Do izražaja je došla naša kratka rotacija, ali mislim da je poečtak bio dobar. Upali smo u letargiju i krizu, ali treća četvrtina je bila sjajna” – rekao je trener Ivan Perinčić, koji je najavio i početak doigravanja:

Sjajna prilika za nas da odigramo protiv takve ekipe najbolje što možemo. Da do četvrtka se regeneriramo i pripremimo utakmicu. Split je tu favorit, ali idemo se potući, odigrati pravu mušku utakmicu. Naravno, ako se ukaže prilika za iznenađenje, to ćemo probati iskoristiti. Ali za to ćemo morati biti skoncentrirani svih 40 minuta. Ne smijemo imati rupe kao u utakmici protiv Šibenke“.

Mislim da smo bili bolja momčad, s više energije. Otvorili smo odlično, pa se dogodio mali pad, ali u trećoj četvrtini smo stisli, odigrali dobro obranu, zabili neke lagane trice i na kraju zasluženo pobijedili. S obzirom da smo već prije znali kako ćemo igrati sa Splitom, mi smo se pomalo počeli pripremati. Idemo odigrati mušku utakmicu na Gripe, a u Gospinom polju se sigurno nećemo nikome predavati” – rekao je naš kapetan Ivan Vodopija.