KK DUBROVNIK – KK DINAMO ZAGREB 75:71

U 17. kolu prve muške lige KK Dubrovnik je u neizvjesnoj utakmici pobijedio vodeću momčad prvenstva KK Dinamo Zagreb, rezultatom 75:71.

Trener Ivan Perinčić: ‘ Čestitam igračima, ovo je njihova pobjeda. Stvarno su bili perfektni, ostavili su srce na parketu. Od prvog do zadnjeg, svi igrači koji su igrali su dali svoj doprinos. Podrška sa klupe od igrača koji nisu imali priliku igrati i od stručnog stožera je bila izvrsna. Svima hvala na tome! Imali smo odličnu sinergiju svih 40 minuta i to nam se na kraju vratilo. Ovo je velika pobjeda za nas i veliki poticaj za daljnji rad. Drago mi je da igrači vjeruju u ono što radimo na treningu i da vide da im se to vraća na utakmici jer to je smjer kojim trebamo ići dalje. Danas ćemo se proveseliti i proslaviti a od ponedjeljka radimo na pripremi za novu utakmicu u kojoj ćemo biti još spremniji i bolji.

Dubrovnik je danas igrao bez dva igrača – Domagoja Vrkića (samoizolacija) i Kristijana Andabake (ozljeda). Iako sa skraćenom rotacijom, sa odličnom igrom u obrani i podrškom sa tribina KK Dubrovnik je zasluženo osvojio obadva boda.

Početkom prve četvrtine gosti su pokazali smirenost u igri i poveli 7:0. Nakon time-outa igrači Dubrovnika su Dubeljovim zakucavanjem postigli prvi koš te se polako vratili utakmicu.

Na poluvrijeme se otišlo sa 6 poena zaostatka ali i sa dosta grešaka i izgubljenih lopti na obadvije strane.

U drugom poluvremenu Dubrovnik nastavlja sa odličnom igrom u obrani te na krilima domaćih igrača Vujičića (20 koševa, 9 skokova, 3 asistencije i 3 ukradene lopte) i Dubelja (23 koša, 4 skoka i 3 asistencije) se polako vraća u egal. Ulaskom Vlaha Raguža (18 koševa, 4 skoka – sve u napadu) u igru KK Dubrovnik je dobio dodatnu energiju i prijeko potrebne koševe iz drugog pokušaja, napadačkog skoka i još jaču podršku sa tribina. Gosti su već početkom 4 četvrtine imali 2 igrača sa 5 osobnih grešaka, i Dubrovnik je sigurno preuzimao vodstvo, koje je zamalo i izgubio krajem četvrtine, ali dobrom obranom su isforsirali grešku u napadu Dinama te nakon toga bacanjima kapetana Vodopije (10 koševa, 8 skokova, 4 asistencije i 3 ukradene lopte) osigurali pobjedu.

Dubrovnik je sa ovom pobjedom trenutno na 5 mjestu na tablici (10 pobjeda, 5 poraza) iako ima 3 utakmice zaostatka. Sljedeću utakmicu igraju u Samoboru za 7 dana.

Čestitke našim momcima na zasluženoj pobjedi i odličnoj predstavi pred popunjenom dvoranom u Gospinom polju.