Dubrovnik – DepoLink Škrljevo 74-60 (izjave i fotogalerija)

Košarkaši Dubrovnika pobijedili su DepoLink Škrljevo u 29. kolu FAVBET Premijer lige rezuzltatom 74-60. Po četvrtinama: 26-16, 25-9, 12-10, 11-25.

Dubrovčani su uoči susreta bili favoriti, a tako su se i postavili u kasnom nedjeljnom terminu u Gospinom polju. Na krilima dobre igre u obrani, gosti iz Škrljeva postižu samo 25 poena u prvom poluvremenu. Uz to, raspoložen je bio i Tomislav Cvitković, koji je na poluvremenu imao 16 poena. Gosti su se mučili u realizaciji, pa je na poluvremenu rezultat visokih i uvjerljivih 51-25.

Slično je bilo i u trećoj četrtini. Odlazi Dubrovnik na velikih +33 (60-27). Momčad trenera Ivana Perinčića iskontrolirala je ostatak susreta u svakom segmentu, i na kraju upisala pobjedu. Gosti su uspjeli smanjiti zaostatak, iako do kraja utakmice nije bilo iznenađenja. Konačnih 61-33.

Kod domaćih je 19 poena uz 7 skokova imao Tomislav Cvitković. Petar Dubelj je imao 12 poena uz 7 skokova, a Javon Levi 11 poena i 6 asistencija. Kod gostiju je najefikasniji bio Filip Krajina s 13 poena.

Dubrovniku je ovo 13. pobjeda ove sezone, uz 16 poraza, čime su trenutno sedmi. Sljedeće kolo Dubrovčanima donosi gostovanje kod Dubrave, u subotu.

Trener Dubrovnika Ivan Perinčić: „Čestitke igračima na pobjedi. Prvo poluvrijeme je odredilo utakmicu. Drugo poluvrijeme je bilo odrađivanje, malo sam razbio ritam sa izmjenama, ali u ovom dijelu sezone pokušavamo sačuvati što više igrača, kada možemo. Čekaju nas četiri teške utakmice. Prvo poluvrijeme je bilo obrambeno fantastično. Prethodne utakmice s težim momčadima su nam pomogle da budemo bolji. To je moje mišljenje, da ti timovi trebaju hrvatskoj košarci, jer nas manje čine boljima. Imamo sada Dubravu, i napraviti ćemo sve da se pripremimo dobro. Prvi cilj smo ostvarili, opstanak u ligi, a drugi cilj je što bolje mjesto za playoff

Igrač Dubrovnika Tomislav Cvitković:Čestitam Škrljevu na fer i korektnoj borbi. Mi smo danas ipak bili prejaki. Radili smo sve što smo se dogovorili ovaj tjedan. Ušli smo puni energije, jaka obrana. Čestitke mojim momcima na pobjedi. Sada Dubrava, čeka nas teška utakmica. Pripremat ćemo se najbolje što možemo