Hoćemo li u Omišu doći do 14. pobjede ove sezone?

Naša prva momčad ove subote od 17 sati gostuje u Omišu kod KK Omiš Čagalj Tours (15. kolo Prve muške lige). U prvom dijelu sezone Dubrovnik je u Gospinom polju slavio rezultatom 93-74.

Nakon 14 odigranih kola i dalje smo na samom vrhu s 13 pobjeda i jednim jedinim porazom, a bilo je to davno, u prvom kolu u Puli. Od tada Dubrovnik samouvjereno i odlučno šeće kroz prvoligaške obveze, nadajući se kako će dogodne biti u onim premijerligaškim.

No, daleko od toga da će gostovanje u Omišu biti lagano.

Omiš je iskusna ekipa s iskusnim i kvalitetnim pojedincima. Vjerujem da imaju želju ući u Ligu za prvaka. Mi smo u dobrom ritmu, pobjeđujemo i naravno da idemo po pobjedu. Utakmica će sigurno biti teška, ali očekujemo pobjedu.” – istaknuo je pomoćni trener prve momčadi Željko Vreća

Zbrajali su se ovog tjedna dojmovi od sjajne domaće pobjede protiv Zagreba u prošlom kolu (76-62). U prvom poluvremenu bila je nešto slabija realizacija, da bi u drugih 20 minuta došli na svoje i dobroj igri u obrani dodali i dobru realizaciju u napadu.

Prvo poluvrijeme bilo je realizatorski lošije. Napadački smo se digli u drugom poluvremenu i na kraju došli do pobjede. Ulazimo u svoju rutinu, pripremali smo se ovaj tjedan za Omiš, ostavili smo Zagreb iza nas. Znamo kvalitete Omiša. Nadam se da ćemo odigrati kao zadnjih deset i više utakmica i na kraju pobijediti.” – nadodaje Vreća.

Utakmica se igra od 17 sati uz prijenos na YouTube kanalu HKS.TV.